sedlák z Hané 

Dobrý den, jmenuji se Roman Koutek - sedlák z Hané

Naše rodina zemědělsky hospodaří  v Topolanech u Olomouce již několik generací . Výjimkou bylo období komunismu. V roce 1989, jakmile to bylo možné, došlo k obnovení  zemědělské činnosti a  návratu hospodářských zvířat  do stavení . Začínali jsme na několika málo hektarech a postupem času se výměra navyšovala . K hospodářství nyní patří cca 75 ha půdy, z čehož je víc než polovina vlastních. 

V Olomouci - Topolanech se zaměřujeme  na pěstování polních plodin typických pro oblast Hané, naší specializací je výroba, zpracování a prodej olejnin a olejů, zejména ze sóji (GMO free),řepky a slunečnice.

Nedílnou součástí naší firmy je i  listové hnojivo HYCOL , od firmy GM CHEMIE spol. s r.o.  https://www.gmchemie.cz , kterou zastupuji a mám na starosti nejen prodej , ale i poradenství .Pokud v okolí Topolan potkáte světle zelený stroj značky Claas , s největší pravděpodobností v něm budu já.  Na chodu hospodářství se podílí celá rodina , rodiče , manželka a naši dva synové. V roce  2013 jsem převzal zodpovědnost za chod hospodářstí . V době žní a sezóních prací spolupracuji se sedláky z okolí.

 Jsem členem předsednictva  Asociace soukromého zemědělství  ČR  , předseda výboru  Asociace soukromého zemědělství okresu Olomouc z.s. , člen představenstva Asociace pěstitelů a zpracovatelů luskovin z.s.